Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení 22.Celostátního srazu ZdP ve Starém Městě p. Sněžníkem
ve dnech 5. – 8.7.2012

V rámci oslav 35. výročí založení turistiky zdravotně postižených, připravili v rámci XIII. Mezinárodního letního celostátního srazu KČT ve Starém Městě pod Sněžníkem, svůj 22. celostátní sraz ZdP turistů.
Účastníci byli ubytování v Rekreačním středisku Krupa bungalovech. V odpoledních hodinách po příjezdu účastníků se navštívilo vojenské muzeum. Zde byli přítomní seznámení s historii let 1938 – 1945. Po návratu do ubytovacích prostorů a večeři, se odešlo na náměstí, kde byl slavnostně zahájen XIII. Mezinárodní letní sraz turistů KČT. Po 21 hod. byl slavnostně zahájen 22. celostátní sraz turistů ZdP. Slavnostního zahájení se zúčastnili představitele KČT, čestný předseda Ing. Jan Havelka, místopředseda a předseda Olomoucké oblasti KČT Ing. Ján Babnič, místopředseda KČT Ing. Jaroslav Šlechta a předseda organizačního štábu XIII. Mezinárodního letního srazu Jaroslav Venzara. Přítomné hosty přivítal a pozdravil vedoucí organizačního štábu 22.celostatního srazu turistů ZdP, Vítězslav Zlotý. Přítomné turisty pozdravili hosté a popřáli jim zdárný průběh srazu a hodně krásných zážitků v tomto kraji. Vedoucí srazu ZdP seznámil přítomné s programem srazu.
Hned příští den skupina vedena Mistrem turistiky a cvičitelem Arnoldem Kubínkem absolvovala výstup na Kralický SněžníkHorní Lipky po červené značce přes Klepý, Malý Sněžník . Schronisko, na Kralický Sněžník. Pak dále pokračovali, k prameni Moravy, Střibrnice do Starého Města pod Sněžníkem. Skupina vedena cvičitelem Vítězslavem Zlotým stoupali z polského Miedzygorze, přes Schronisko na Kralický Sněžník a zpět k autobusu. Třetí skupina vedena Mistrem turistiky a cvičitelem Františkem Dvouletým se skupinou 3-6 km v Miedzygorze absolvovali trasu na skálu Panny Marie Sněžné kde navštívili stejnojmennou kapli a prošli se krásným krajem.
V sobotu po snídani se jelo do Velkého Vrbna a odtud šli skupiny vedené cvičitelem Františkem Dvouletým a Vítězslavem Zlotým 2 km na Paprsek kde byla velká sláva-hrála hudba a sešlo se tam na vrcholu hodně turistů. Skupina vedena Arnoldem Kubínkem šla ze Starého Města pěšky na Paprsek a přes Větrov do Starého Města. Skupina vedena cvičitelem Vítězslavem Zlotým pokračovala přes Větrov do Starého Města. Skupina vedena MT cvičitelem Františkem Dvouletým se vrátila k autobusu do Velkého Vrbna a jela zpět do Starého Města kde navštívili památky města. Večer se turisté zúčastnili závěrečného setkání, kde byl XIII. Mezinárodní letní sraz turistů KČT ukončen.
Loučení nastalo v neděli po snídani kde byli předány pamětní listy všem účastníkům srazu ZdP a potom vedoucí srazu celostátní sraz turistů ZdP ukončil.
Počasí nám na turistiku vyšlo, ve dne bylo krásně a večer nás navštívili bouřky, každý den. Celostátní sraz hodnotím kladně, protože jsme nemuseli řešit žádné zdravotní události. Poznali jsme další část Olomouckého kraje s výstupem na Kralický Sněžník v roce oslav 35. výročí založení ZdP turistiky.

V.Zlotý

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář