Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Po dešti vstříc mrakům“

Probuzení za svítání bylo deštivé a chladné, nezahnalo obavy z malé účasti. Naděje v Dobraticích p.Prašivou opadly s druhým vlakem bez účastníků. Přesto se sedm statečných rozhodlo nepodlehnout chmuru a s elánem a jasnící se oblohou vyrazilo vstříc kopcům.

Úvodní etapu završilo zastavení v právě otevírané Harendě na Kamenitém. Příjemné prostředí a ochotná hostinská naštěstí neukolébalo turisty v úvodu trasy a vydali se dál, neb „cíl je ještě vysoko“. Ani 2. etapa neměla potíží, kolemjdoucích pohybuchtivých bylo pomálu. Vrchol Prašivé jsme dobili před polednem. Po občerstvení z vlastních zásob (hovězí polévka za 50,- odradila); skupinku opustil J.Salaba a vydal se kratší, schůdnější trasou do Komorní Lhotky. Patří mu pochvala, neb nejen že zvládl skoro dvojnásobek svého Z-SZ, ale navíc uklidnil vedoucího trasy strohým telefonátem po dosažení cíle v údolí. 

Zbylá šestice pokračovala kolem Čupelu na Kotař, zde opět vystačily batůžky (pečené koleno 100,-/10 dkg). A pak již jen klesání do Morávky; na odjezd spoje zbylo pohodlných 30 minut. S nástupem do BUSu nastoupil také déšť, takže mohu poděkovat účastníkům i „vyšší moci“ za zvládnutí trasy „suchou nohou“. K hladkému průběhu přispělo také vhodné chování skupinky a její udržování pohromadě.

Miroslav STACHO
cvičitel pěší turistiky

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář