Jdi na obsah Jdi na menu
 


09-25 hodnození 9.obl. srazu Uničov

25. 11. 2012

Sportovní klub tělesně postižených turistů, Zábřeh

H o d n o c e n í
9. oblastního srazu zdravotně postižených turistů Olomouckého kraje,
14. - 16. září 2012, Uničov
            Sportovní klub tělesně postižených turistů / dále jen SK TPT / byl pověřen Sekcí zdravotně postižených turistů, při Klubu českých turistů organizováním 9. oblastního srazu zdravotně postižených turistů Olomouckého kraje, který se uskutečnil ve dnech 14. - 16. září 2012 v Domově mládeže SPŠ a OA v Uničově. K tomuto srazu byly vydány tři Zpravodaje. Ve Zpravodaji č. 1 byly podány informace o 9. oblastním srazu zdravotně postižených turistů Olomouckého kraje, byla v něm podána informace o městě Uničově a jeho pamětihodnostech, případní zájemci o tento sraz byli vyzváni, aby se předběžně přihlásili a byly vydány další pokyny. Zpravodaj č. 2 obsahoval závaznou přihlášku na sraz, informaci o příjezdech na sraz, informace o složení organizačního štábu srazu, informaci k časovému rozvrhu srazu, informaci o okolních místech srazu a dalších organizačních věcí, do 20. srpna 2012 se měli účastníci srazu závazně přihlásit a zaplatit účastnický poplatek. Zpravodaje č. 1 a 2 byly zaslány účastníkům srazu poštou. Zpravodaj č. 3 obdrželi účastníci srazu při presentaci, včetně dalších propagačních materiálů. Ve Zpravodaji č. 3 byla podána informace o městě Šternberku, hradu Šternberk, expozici času ve Šternberku a na zadní straně byl vytištěn k seznámení srazový řád a sponzoři srazu. Ve všech třech Zpravodajích byly zveřejněny informace o Uničově a okolních místech, kde účastníci srazu navštíví zajímavá místa a o historii dalších obcí a památných míst. Dále na všech Zpravodajích bylo na titulní stránce logo Olomouckého kraje a dále bylo sděleno, že je akce zaměřena na rozvoj                a podporu tělovýchovných aktivit zdravotně postižených za finanční podpory Krajského úřadu Olomouckého kraje.
            9. oblastní sraz zdravotně postižených turistů Olomouckého kraje začal v pátek,      dne 14. září 2012 již v dopoledních hodinách příjezdem účastníků srazu do Uničova               na nádraží ČD. Po příjezdu na nádraží ČD jim byly odvezeny pohotovostním autem zavazadla do místa srazu a oni samotni se vydali na místo srazu pěší. Po prezentaci a ubytování se odebrali ve dvou skupinách na prohlídku města Uničova, zejména si prohlédli město Uničov  z radniční věže. Odpoledne se všichni účastníci vydali na prohlídku městské šatlavy, muzea a dalších pamětihodností města Uničova. Dále následovala v 18 hodin večeře v jídelně školy a po večeři v 19 hodin následovalo slavnostní zahájení 9. oblastního srazu. Na zahájení srazu byla přítomna zástupkyně starosty města Uničova p. ing. Jarmila Kaprálová, dále pak zástupce OKČT v Uničově p. Zdeněk Kantor, místopředseda Klubu a předseda sekce zdravotně postižených turistů při KČT p. Vítězslav Zlotý. Po zahájení byla volná zábava účastníků. Na 9. oblastní sraz byl pozván předseda Oblasti Olomouckého kraje p. ing. Ján Babnič, který se omluvil společně s předsedou OKČT p. Jaroslavem Venzarou.   
            Druhý den srazu, sobota dne 15. září 2012 po snídani v cca 9 hodin byl odjezd všech účastníků srazu připraveným autobusem do města Úsov, kde následovala prohlídka zámku a lesnického muzea. Po prohlídce zámku odešla skupina účastníků srazu, kteří měli nejdelší trasu a to 20 a 15 km. Trasa ve skutečnosti činila cca 18 km a vedla z Úsova po zelené turistické značce na obec Pískov, poté polní cestou na Skalku, dále pokračovali po modré značce na vrchol Bradla a z Bradla po červené značce na Novou Hradečnou. Vedoucí trasy byl p. Stanislav Jašek, vedoucí turistiky. Sloučení tras bylo z důvodu malého počtu účastníků na trasy 20 a 15 km. Trasa v délce 10 km vedla od rozcestí nad Nedvězím po červené turistické značce přes vrchol Bradla do Nové Hradečné. Vedoucí trasy byla p. Danuše Kirchnerová, vedoucí turistiky. Účastníci tras 6 km a 3 km byli přepraveni autobusem k restauraci Čertův mlýn u Oskavy, kde se prošli okolo místního rybníka a dále si prošli po skupinkách okolí této krajiny. Vedoucí trasy byl p. Jaroslav Kajnar, vedoucí turistiky. Po procházce v cca 14.30 hodin odjeli autobusem do Nové Hradečné, kde do autobusu nastoupili účastníci ostatních tras a odjeli společně do města Uničova.
            Třetí den srazu byla snídaně v 7.45 hodin a hned po snídani následovalo vyhodnocení srazové soutěže a dále bylo provedeno slavnostní ukončení 9. oblastního srazu. V cca 9 hodin odjeli všichni účastníci srazu připraveným autobusem do města Šternberka, kde následovala prohlídka hradu Šternberk a poté odešli pěší do expozice času ve Šternberku, kde si prohlédli muzeum hodin a další expozici o vesmíru, kalendářů a přístrojů na měření času. Tato prohlídka se všem velice líbila. Po prohlídce expozice času odvezl autobus účastníky srazu na autobusové nádraží ve Šternberku. Odtud odjeli účastníci srazu do svých domovů buď autobusem, nebo vlakem.
            Zvláště můžeme kladně hodnotit účast pozvaných, zástupkyni starosty města Uničova, zástupce turistů z OKČT Uničova na slavnostním zahájení srazu a vedoucího sekce zdravotně postižených při KČT. Dále můžeme hodnotit ukázněnost účastníků srazu, dobrou náladu a také to, že se nestal během srazu žádný úraz na cestách po okolí. Počasí bylo po celou dobu srazu velice pěkné, bylo jasno a účastníci srazu se mohli kochat pohledy na krásnou krajinu při pěších trasách, zvláště pak ti, kteří absolvovali trasy přes vrchol Bradla. Při loučení před odjezdem poděkovala většina účastníků za krásné prožití tří dnů na srazu a těší se na další setkání zdravotně postižených turistů Olomouckého kraje v roce 2013, kdy bude již jubilejní 10. oblastní sraz ZdP turistů.
            9. oblastního srazu zdravotně postižených turistů Olomouckého kraje se zúčastnilo 38 účastníků, z tohoto počtu účastníků tři účastníci každý den dojížděli do města Uničova. Účastníci byli z Ústí n. Labem, Bohumína, Ostravy, Rožnova p. Radhoštěm, Olomouce, Žďáru n. Sázavou, Zábřehu a dalších míst v ČR.
            Dle hodnocení p. Vítězslava Zlotého, vedoucího sekce zdravotně postižených při KČT byl sraz dobře připraven, srazová soutěž byla zajímavá a byla zaměřena na okolí místa srazového pobytu a dále ke KČT. Účastníci srazu poznali další část naší krásné vlasti Olomouckého kraje - Šternberska a Uničovska, načerpali dalších sil v přírodě a psychické pohody. Jak již bylo výše uvedeno, počasí nám přálo, proto mohli účastníci prožít tři dny v krásném prostředí okolí těchto měst. Rovněž ubytování bylo velice dobré, strava taktéž a personál v Domově mládeže SPŠ a OA a školní jídelny, se nám ve všem snažil vyjít vstříc. Trasy a celý sraz organizačně připravil a zajistil čtyřčlenný organizační štáb ve složení             p. Jaroslav Kajnar, Danuše Kirchnerová, Zdenka Chovancová a p. Stanislav Jašek.
            Hlavním a největším sponzorem srazu byl Krajský úřad Olomouckého kraje, tvarůžkárny Loštice a Svaz tělesně postižených v ČR, místní organizace v Zábřehu.
            Hodnocení zpracoval p. Jaroslav Kajnar, vedoucí organizačního štábu srazu.
            Za organizační štáb srazu:
vedoucí štábu p. Jaroslav Kajnar
p. Danuše Kirchnerová,
p. Zdenka Chovancová 
p. Stanislav Jašek.
Zábřeh dne 25. září 2012
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář