Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva z turistické vycházky SK-ZdP tur. KČT Ostrava, konané dne 29.9.2012 v Přerově
pod názvem „ Toulání Přerovem a okolím“

Sraz účastníků vycházky byl na přerovském nádraží v 9:00 hod, kde se sešlo 26 turistů.
V tomto roce oslavil přerovský pivovar ZUBR 140 výročí založení. Rozhodla jsem se, proto plnit recesní odznak „Přerovská naučná zoologická  stezka“, kdy při cestě poznávání města  Přerova získávali turisté razítka v restauračních zařízeních, která mají v názvu nějakého živočicha.
Rozdělili jsme na dvě skupiny. Jednu silnější vedla pí Kirchnerová, které byl přidělen plán cesty. Slabší skupina byla složena z členů ZdP turistů – chůze byla pomalejší, tu jsem vedla já.
Trasa vycházky vedla kolem přerovského pivovaru na nový Tyršův most a pak okrajovou částí Přerova za účelem návštěvy restaurací a získávání razítek.
Setkání obou skupin bylo v městském parku Michalov a pak v restauraci Pegas u nádraží, kde byly předány Pamětní listy, odznaky. Protože nebyla možná návštěva pivovaru obdrželi účastníci vycházky „Pivní listy“-zpravodaj pivovaru, kde byl popsán vývoj pivovaru od založení do dnešních dnů s úspěchy, kdy v několika letech získali ocenění „Pivo roku“ a „Pivovar 20 letí“.
Ukončení vycházky bylo mezi 15-16 hod., kdy se účastníci rozjeli do svých domovů (Bohumín, Opava, Ostrava, Zábřeh na Moravě a Hodonín). 

Mezi našimi ZdP turisty bylo několik loudavých, které ani napomenutí nedonutilo ke zrychlení. Tím omezovali ostatní účastníky a tak jsme nestihli navštívit výstavu k 140 výročí pivovaru, která byla na přerovském zámku.
Proto navrhuji, aby i při jednodenní vycházce byli turisté rozděleni do skupin, aby bylo možné naplánovanou trasu splnit a účastníci měli na co vzpomínat.
Těm loudajícím se účastníkům vzkazuji, že pomalá chůze je více únavná, bez zážitků a poznání.
Počasí nám přálo a k úrazům a mimořádných událostem nedošlo.

Den 29.9.2012                                                                                     vedoucí:  Magda Kubanová

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář