Jdi na obsah Jdi na menu
 


KČT ON DŘEJOVÍCE

PRVNÍ ZIMNÍ SRAZ VE ZLATÝCH HORÁCH

Koncem listopadu přivítaly Zlaté Hory 1. zimní sraz zdravotně postižených turistů Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Program měli bohatý. Po příjezdu v pátek 25.11. a ubytování v tur.ubytovně Praděd navštívili zpracovatelský provoz Slezského kamene, Hornické muzeum, kostel Nanebevzetí Panny Marie a na místním hřbitově hrobku rodiny Fórsterů. Na těchto místech patří poděkování za výklad a průvodcovské služby pí Věře Černatovičové a p. Mariánu Čepovi s Vladimírem Začalem. O svém království vyprávěl také p. Jindřich Henry Hořelica. V pozdním odpoledni v Ondřejovicích o rodu Rudzinských a činnosti Klubů českých turistů řekl pár slov Pavel Waněk. V 19 hod proběhlo slavnostní zahájení srazu, kterého se zúčastnili za KČT místopředseda ústředí KČT Ing. Ján Bahnič a za MěU Zlaté Hory Ing. Milan Rác. Po proslovech Jan Babnič udělil diplomy s odznaky panu Zdeňku Jašovi z Opavy a p. Jaroslavu Kalinovi z Bruntálu za dlouholetou činnost v KČT. V sobotním slunečném ránu se turisté vydali za plněním oblastního turistického odznaku Zlatohorsko i Biskupskou kupu a na Edelštejn. Ve večerních hodinách v uniformách rakouské gardy a horskýi myslivců přišli se představit pí Dana Zbožínková a p. Josef Smoldas, a to v plné zbroji s vyprávěním nejen o gardě, ale i o hornících a práci v podzemí.
Nedělní ráno bylo stejné jako sobotní. V 9 hodin je před turistickou ubytovnou Praděd přistaven autobus, aby ZdP turisty vyvezl na poutní místo ke kostelu Panny Marie Pomocné. Tady si prohlédli areál i kostel; s historií tohoto místa je seznámil p. Antonín Hlobílek.
Na rozloučenou se rozezněly zvony a poté se turisté vydali po Křížové cestě se zastávkou u Měděné štoly, aby došli do areálu Bohéma. Po obědě v bufetu Lukas se účastníci "zimního srazu s jarním počasím" vydali do svých domovů. Do těchto míst se zase vrátí na celostátní sraz, konaný 5. - 8. 7. 2012 ve Zlatých Horách. Za vydařený sraz je třeba poděkovat za přípravu pánům Františku Dvouletému ze Studénky a Vítězslavu Zlotému z Chuchelné.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář