Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání proběhlo již tradičně v Rožnově p.Radh., kde máme slušné zázemí. Jelikož někteří členové jsou z jiných krajů, pořádáme VČS na 3 dny vč. noclehu.
Za víkend jsme stihli jak výroční schůzi s organizačními záležitostmi, tak několik vycházek do okolí.
První den jsme navštívili místní Svět kamene s bohatým sortimentem dekoračních kamenů. Mnozí si zde "zatížili" batohy zajímavými kamínky a dekoračními předměty.
V sobotu jsme se-po výroční schůzi-rozdělili: zdatnější skupina vyrazila BUSem na Pustevny, kde zvládli výstup k altánku (někteří až k soše Radegasta) a prohlídku vystavených ledových soch; menší skupinka navštívila místní skansen s Valašskou dědinou, která v jasném zimním dni nabídla úchvatné pohledy i trochu námahy při překonávání sněhu mezi nimi. Na těle i na duši pak zahřála návštěva interaktivní výstavy k historii Rožnova a místních řemesel. Moderními metodami se člověk prošel staletími a seznámil s detaily života Valachů.
Neděli jsme završili návštěvou místního pivovaru. Zajímavá videoprojekce, doplněná osobitým výkladem sládka nás opět obohatila o další detaily k moku, bohatě konzumovanému během výkladu. Inspirací na další výlet pak byla prohlídka pivních lázní, kde lze dopřát tělu i vnější léčebné působení pěnivého moku.
Opět se potvrdila prospěšnost turistiky-mnozí se již inspirovali k další návštěvě Rožnova a jeho zajímavostí.
Víkend utekl, naplněn poznáními i zdravým pohybem.
Takže: O rok vitajte zas!
M.Stacho, účastník VČS

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář