Jdi na obsah Jdi na menu
 


zpráva ze srazu JM kraje v Nemojanech

11. Oblastní sraz zdravotně postižených turistů Nemojany 1.-3.6.2012
Srazu se zúčastnilo 66 turistů.
1.6. jsme se setkali na nádraží ve Vyškově. Na nádraží není úschovna zavazadel, vstříc nám vyšel provozovatel a personál nádražní restaurace, kde jsme si mohli zavazadla ponechat, za což jim patří velké poděkování. Páteční program probíhal v menších skupinkách. Nejvíce turistů se vydalo na nově otevřenou rozhlednu na Chocholíku nad proslulou fotbalovou vesnicí Drnovice. Méně zdatní turisté navštívili Muzeum nebo Dinopark ve Vyškově. V 15.30 hodin jsme se všichni sešli před vyškovským pivovarem, kde jsme absolvovali exkurzi s ochutnávkou místních piv. V 17.30 hodin jsme společně odjeli do Nemojan, kde jsme se ubytovali na hotelu Nemojanský mlýn. Po večeři byl sraz slavnostně zahájen.
2.6. jsme se po snídani rozdělili na 2 skupiny. Všichni jsme vyrazili do Olšan na farmu Bolka Polívky, zdatní pěšky, méně zdatní autobusem. Na farmě jsme si prohlédli zvířátka (zajímavostí jsou velbloud a lamy), občerstvili jsme se a proběhlo i setkání s Bolkem Polívkou. Většina turistů si s ním pořídila fotografie a nechala si ho podepsat do vandrbúchů. Nejzdatnější turisté pokračovali pěšky směrem na Račice-Pístovice a dále do Lulče.
Autobusoví výletníci pokračovali kolem větrného mlýnu v Ruprechtově (možno pouze fotit, v létě slouží pro ubytování), zastávku jsme si udělali v Senetářově, kde jsme navštívili Muzeum perleťářství a obhlédli jediný kostel u nás postavený za éry socialismu a větší zastávku jsme si udělali v obci Křtiny. Prohlédli jsme si místní proslulý kostel a kostnici, zvonkohry jsme se nedočkali. Zajímavou zastávkou byla prohlídka hutě Františka u Adamova. A potom jsme již vyrazili do Lulče za našimi pěšími kamarády. Setkali jsme se na koupališti Libuše, které vzniklo zatopením lomu a je velmi netradiční. Společně jsme odjeli na večeři do Nemojan. Večer byl na programu táborák s opékáním klobás.
3.6. proběhlo vyhodnocení tradiční srazové soutěže, které se zúčastnilo 51 turistů, kteří obdrželi hodnotné ceny. Vyfotografovali jsme se pro sponzory, nasedli do autobusu a vyrazili do Vyškova. Po hodinové prohlídce bojové techniky v leteckém muzeu nás ochotný řidič autobusu dovezl na nádraží, a tak sraz skončil tam, kde před dvěma dny začal.
Za organizační štáb srazu    Ivana Miklicová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář